top of page

Ponowny pochówek doczesnych szczątków członków Zakonu Karmelitańskiego i fundatorów, dobrodziejów kl

  • Zdjęcie autora: parafiadubno
    parafiadubno
  • 27 gru 2017
  • 3 minut(y) czytania

27 grudnia, na terytorium Klasztoru św. Barbary - Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi Patriarchatu Kijowskiego w Dubnie miało miejsce historyczne wydarzenie. Duchowni prawosławni i katoliccy z Arcybiskupem rówieńsko- ostrowskim Hilarionem ponownie pochowali doczesne szczątki członków Zakonu Karmelitanek i fundatorów, dobroczyńców klasztoru. W uroczystościach wzięli udział ks. Grzegorz Oważany - proboszcz i ks. Marcin Ciesielski - wikariusz, duszpasterze Parafii św. Jana Nepomucena w Dubnie na Wołyniu (Ukraina).



27 грудня, на території Свято-Варваринського монастиря, що у м. Дубно, відбулась історична подія. Сьогодні духовенством, на чолі із архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном, було перезахоронено рештки членів ордену кармеліток та благодійників монастиря. Свій спокій віднайшли близько 40-ка осіб, серед який є діти. У церемонії взяли участь о. Гжегож Оважани - настоятел і о. Марцін Цєсєльскі - вікарій, священики парафії св. Йоана Непомука в Дубно (Волин -Україна)




Відомо, що монастир кармеліток у Дубні було засновано в другій половині XVIIст. за сприяння княгині Теофілії Любомирської та Анастасії Чернецької. В 1741 р. за підтримки князя Павла Сангушка було закінчено будівництво мурованого костелу св. Йосифа, а в наступні зведено мурований монастир. Після ліквідації в 1782 р.львівського монастиря кармеліток, черницям дозволили перейти у дубенський монастир. На 1816 р. Дубенська община нараховувала 14 черниць і 13 послушниць. При монастирі мешкав ксьондз. В 1890 р. монастир було передано у православне відомство, яке досить швидко перебудувало монастир за канонами православної архітектури, влаштувавши тут церкву св. Іова. На той час монастир налічував 7 черниць, які були переведені у Сандомир. В 1920 р. монастир знову повернули католицькій церкві, чоловічому ордену кармелітів, а незабаром він відійшов сестрам Провидіння, які відкрили при монастиря школу для дівчат. В часи німецької окупації тут розташовувався німецький шпиталь. З 1952 р. у приміщені монастиря влаштовано онкодиспансер, а з 2011 р. – хоспіс, - продовжує розповідати науковий співробітник Дубенського історико-культурного заповідника.

- У двох криптах під старим костелом знаходилися зруйновані поховання, які переважно належали похованим тут черницям. Про приналежність похованих тут осіб до общини сестер кармеліток свідчать знахідки культових предметів римо-католицької церкви, жіночі анатомічні особливості кістяків, відсутність предметів, які традиційно супроводжували поховання світських осіб. Всього виявлено рештки понад 40 осіб. Огляд стану поховальних ніш, загальний характер зруйнованих поховань, бідний інвентар, вказує на те, що поховання були пограбовані скарбошукачами. Пограбування відбулися найвірогідніше у 1920 р., 1939–1941 рр. чи всередині 40–50-х рр. ХХ ст.



################

Отець Гжегож Оважани, настоятель католицької парафії в Дубні,

сказав у коментарі для CREDO:

— Я вже десять років настоятелем у цій парафії, і наші стосунки з православними — з Київським патріархатом — я би сказав, «дуже екуменічні». Православні священики завжди приходять на Різдво, на Великдень, на престольне свято. Вчорашня подія — перепоховання костей кармеліток, і кажуть, що там були інші останки, може, благодійників того колишнього монастиря, — це була екуменічна молитва разом із православним владикою Іларіоном. Для нас це черговий крок до об’єднання Церков. Як зазначив владика у своєму слові, не було важливо, в якому обряді ми е робили, у західному чи східному. Ми називаємо Бога нашим Отцем і не маємо права Його ділити. Отже, ця подія показує, що Римо-Католицька Церква і православні можуть бути разом. Якщо ми будемо ділити Господа Бога між собою, ми, священики, — продовжив о.Гжегож, — то чого ми можемо хотіти від людей? Якої єдності ми можемо хотіти від інших. Натомість коли люди побачать, що ми можемо не ділитися, то, я певен, і ситуація в Україні загалом — а вона складна і вимагає великого єднання, — ця ситуація в нинішній Україні теж стане інакшою. ( www.credo.pro/2017/12/197140 )

 
 
 

© 2023 by Peter Collins. Proudly created with Wix.com

Zwracamy się z prośbą, do wszystkich ludzi dobrej woli, o przystąpienie do naszej inicjatywy, aby uratować ten piękny i cenny kościółek, ku pamięci przeszłych pokoleń. Nasz kościół to nie tylko miejsce kultu religijnego, ale i dziedzictwo po poprzednich pokoleniach, zabytek architektury, który może cieszyć oczy wszystkich. Będziemy radować się z każdej złotówki i zapewniamy, że żadna nie zostanie zmarnowana.

 

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada,

lecz przez to kim jest, i nie przez to co ma, 

lecz przez to czym dzieli się z innymi. "

Jan Paweł II 

**************************************************************************************

Wpłaty na remont zabytkowego kościoła prosimy kierować na konto:

Bank Spółdzielczy w Oświęcimiu 56 8110 1023 3003 0311 6482 0001

z dopiskiem: "remont kościoła"

bottom of page